Skip to content

Porfolio

Vybral jsem pro tebe to nejlepší z celé mé tvorby

allow

I Allow Myself to Receive

 

neboli “Dovoluji si přijímat”, je pokračováním obrazu Money, který vyjadřuje v neposlední řadě mé uvědomění, že jen a pouze já sám jsem tím, kdo mi brání v prožívání svých snů a hojnosti. Svými pocity nehodnosti a přesvědčeními o životě v nedostatku jsem nedával financím prostor proudit do mého života, přestože ony samy chtějí.

Přesně toto je téma obrazu nového. Je o přijímání hojnosti. 

Dovoluji si přijímat.

I ALLOW MYSELF TO RECEIVE
ALL THE MONEY
ALL THE LOVE
ALL THE PROSPERITY.

I ALLOW MYSELF TO RECEIVE
ALL THE SUCCESS
ALL THE CONNECTION
AND DIVINITY.

I ALLOW MYSELF TO RECEIVE
I AM WORTHY
AND LET IT ALL COME TO ME.
I RECEIVE.

Toto dílo je dostupné. Více informací zde.

Série Freedom

…Takto vzniklo i dílo Freedom, které bylo vizí mého vysněného života. Myslel jsem si, že peníze jsou zlo, pro které musíme pracovat a představoval jsem si život bez nich. Pak jsem se ale začal dozvídat, že to tak být vůbec nemusí.

Začal jsem se dozvídat, jak funguje mysl, podvědomí a ideje, kterými nás v mládí naprogramovali dospělí a společnost. Začal jsem se dozvídat, že lze onu mysl přeprogramovat a tím měnit naše životy.

Teď už začínám žít život takový, jaký chci, takový, jaký je vyobrazen na původním díle, jen díky tomu, že jsem se dokázal změnit. Teď už se mi daří, peníze se mi přestaly vyhýbat a začíná opravdová svoboda. Teď už tyto obrazy nejsou pouze vizí, už vyobrazují skutečnost. Už se můžu rozlétnout a dělat to, co je smyslem mého života.

Dvě díla z této série jsou stále dostupné. Více informací zde.

dreamer

Dreamer

Chceš udělat změnu ve svém životě? Chceš vytvořit nebo zažít něco nového?

Začni snít.

Všechno, co kdy bylo vytvořeno, vynalezeno nebo vybudováno začalo jediným způsobem. 

Začalo to vizí v něčí mysli.

Snem, chceš-li.

V hlavě někoho, kdo si dovolil vystoupit ze zarytých způsobů myšlení. Proto přestaň brát ohledy na své minulé zkušenosti a začni znovu.

Přijít s milióny důvodů, proč to nejde, umí každý. Především když se jedná o něco, co nikdy nikdo neviděl. Pak jsou ale lidé, kteří pro svojí vizi udělají cokoliv. Nejdřív jsou považováni za blázny, pak ale uspějí a najednou jsou oslavováni.

Stejně tak můžeš tvořit i ty.

Můžeš si pro sebe vytvořit nový život. Můžeš dosáhnout všeho, po čem toužíš.

Jediné, co k tomu potřebuješ je, aby tvůj sen byl silnější než pochybnosti a strach.

Toto dílo je dostupné. Více informací zde.

death

Death in the Mirror

Jednoho dne zemřeš.
Počkej, to není výhružka.
Je to připomínka.
Příliš často se totiž chováme, jako bychom byli nesmrtelní.
Představ si, že ses právě probudil v nemocnici a lékař ti řekl:
 
“Je mi to opravdu líto, ale zbývá Vám jen pár dní života.”
 
To není lehké slyšet.
Ale co bys nakonec udělal?
Žil bys dál stejným způsobem nebo….
 
Užíval si každý den naplno?
Dělal bys to, co jsi vždycky chtěl?
To, co je pro tebe nejdůležitější a s lidmi, které máš nejvíc rád?
 
Jak velký je rozdíl mezi tím, jak bys prožil své poslední dny, a tím, jak žiješ teď?
Naše vyhýbání se nepohodlí a strachu nás obírá o to nejlepší.
Zamysli se nad tím, až příště budeš chtít něco důležitého odložit na zítra.
Tenhle obraz ti nabídne novou perspektivu, abys mohl vidět své překážky jako malichernosti, kterými jsou.
 
Uvědom si, jak cenný je každý okamžik a co je pro tebe opravdu důležité.

Toto dílo bylo prodáno.

money

Money

Co jsou peníze? Jak se cítíš ohledně peněz? Jaký k nim máš vztah? Mluvil jsi s nimi někdy? Nechtějí ti něco říct?

Když jsem byl mladší, moc jsem o těchto věcech nepřemýšlel. Pak jsem se v knihách dozvěděl, že by možná bylo dobré podívat se na svůj vztah k energii peněz tím, že jim napíšu dopis. Během let jsem jich pár napsal a pokaždé jsem cítil nějaký posun. Také mi to ukázalo, jak nevyzpytatelné je mé chování vůči nim.

Pak jsem jedné noci viděl příběh na Instagramu od Domè Moon (@dome_moon_art), která sdílela o tom, jak jí pomohlo, když si představila energii peněz jako člověka, se kterým má blízký vztah. Díky tomu ještě jasněji viděla dynamiku jejího vztahu k nim a bylo to něco, co jí nejvíce pomohlo.

Na tuto myšlenku jsem si vzpomněl ve chvíli, když jsem byl v půlce psaní dalšího dopisu. Napsal jsem své přání mluvit s penězi napřímo, dostal nápad odložit dopis a pak si šel na chvíli lehnout. Chtěl jsem se s nimi pokusit spojit. To, co se stalo pak, bylo ohromující.

Peníze přišly. Objevily se přede mnou v ženském těle a řekly něco, co jsem opravdu nečekal.

Představoval jsem si, že bude zahořklá nebo naštvaná po všech těch letech, kdy jsem peníze nenáviděl, cítil k nim nejrůznější negativní emoce a zároveň jsem se cítil, jako bych je neustále potřeboval ve svém životě a nechtěl je nechat odejít. Existuje také velmi populární názor, že peníze jsou zlé, špinavé a spousta dalších.

A přesto byla tam. Úplně jiná. A s veškerou láskou mi řekla:

“Jsem tu pro tebe, vždycky.
Nic od tebe nepotřebuji. Vše, co chci, je, abys byl šťastný. To je to, co chci.
Abys mohl růst a plnit si své sny.”
 

Opravdu jsem to nečekal. Pokud peníze samy o sobě chtějí, abych měl více peněz, co jiného by mě mohlo brzdit než můj vlastní pocit toho, že si je nezasloužím?

Pamatuju si tento okamžik velmi jasně, jako by to bylo včera. Poté, co jsem s nimi mluvil napřímo, opravdu mě to donutilo přehodnotit celý svůj život a všechna přesvědčení, která jsem měl ohledně peněz.

NENÍ TO TAK, JAK LIDÉ ŘÍKAJÍ.

Kolik lidí, kteří říkají, že peníze jsou špatné, s nimi ve skutečnosti mluvilo?

Toto dílo je dostupné. Více informací zde.

flowerofthesun

Flower of the Sun

Tento obraz jsem namaloval podle fotky, kterou jsem našel na internetu. Tato fotka mě natolik uchvátila, že jsem se rozhodl, že si jí musím namalovat. Vždy mě tak trochu fascinovala krása přírody v květinách a tady tato slunečnice přímo září i přesto, že se blíží noc. Také se mi líbí tzv. hloubka ostrosti, což se vztahuje k tomu, jak moc je co zaostřené. V tomto případě je pozadí velice rozostřeno, až tak, že hvězdy na noční obloze vypadají jako zářivé puntíky. Jediná ostrá věc v popředí je právě ta slunečnice. Při malbě tohoto obrazu jsem využil všeho, co jsem se za svůj život naučil. Je to obraz na hraně mých momentálních dovedností a takto rozmazané pozadí jsem maloval víceméně poprvé. Dokonce jsem si na to koupil štětce na make-up, které mi s tím pomohly. Malba slunečnice samotné byla o něco jednodušší. Ale trvala mi déle. Připomnělo mi to obrazy Daisy a Daisy 2, které jsem maloval rok a dva dříve. Tento obraz je dost realistický, avšak jsem do něho stejně vložil něco navíc, něco ze sebe.

Flower of the Sun ve mně navozuje pocit pokoje a připomíná mi klidné a teplé letní večery při posledních paprscích slunce. Sedím někde v přírodě a cítím ten svěží vánek okolních lesů. Před sebou vidím nádhernou květinu slunce, která, stejně jako to Slunce, vyzařuje krásnou a příjemnou energii do mého srdce.

Není to jen kopie fotky, ten obraz je magický. Přál bych si, aby ho mohl každý vidět naživo a nasávat jeho energii.

Toto dílo je dostupné. Více informací zde.

beginning

New Beginning

Šel jsem stezkou plnou temnoty a bolesti, kvůli které jsem nemohl nic dělat, natož abych něco vytvořil. Procházel jsem fantazií své mysli, oslepen svým egem společně s hluboce zraněným emocionálním tělem.

Jsem ve vztahu, který mi ukazuje má zranění. Ukázalo mi to bolest z minulosti, kterou mi to promítalo na své polovičce. Moje ego se mě pokoušelo přesvědčit, že je to ona, kdo mi ubližuje, ale ve skutečnosti to s ní nemělo nic společného. Stále dokola jsem prožíval své dávno zapomenuté emoce.

Když už to začalo zacházet příliš daleko, rozhodl jsem se s tím udělat něco trochu jiného. Rozhodl jsem se ponořit hluboko do té rány. Rozhodl jsem se být se svými emocemi. Přestože jsem v tu chvíli nepocítil velký posun, teď se mi zdá, že se něco od té doby změnilo. Cítím se mnohem méně reaktivní na podměty, které by ve mně dříve spustily pocity bolesti.

Nyní se mi zdá, že bolestivé emoce, jako třeba tato, nejsou součástí ega. Je to, jako by emoce byla vyvolána myšlenkou nebo situací podobnou té, která nebyla dosud vyřešena, a pak o tom ego vytvoří příběh, kterému věříte, pokud si toho nejste opravdu vědomi. Když jsem byl se svými emocemi, soustředil jsem se pouze na ně a ne na myšlenky, které si s nimi často podvědomě spojujeme. A teď, když vidím spouštěcí myšlenku, emocionální zpětná vazba už pro mě není zdaleka tak ochromující.

Nastal čas jít dál. Nastal čas se začít soustředit na to, čeho chci v životě dosáhnout. To také zahrnuje spojení sil s mojí boží ženou, protože máme stejné poslání, kterým je sdílet náš příběh a inspirovat ostatní.

Toto dílo je dostupné. Více informací zde.

nothing

Nothing Really Matters

“Na ničem nezáleží” – to je název a myšlenka tohoto díla.

Když si představím, jak malí my lidé jsme v porovnání s vesmírem. Když si představím, že pár let po mé smrti si na mě nikdo nevzpomene. Když se z vesmíru podívám na naší malou planetu a vidím na ní ještě daleko menší lidi, jak velké skutečně jsou naše problémy? Z takové dálky se opravdu zdá, že vlastně na ničem nezáleží. Najednou nemá smysl se zabývat nepodstatným a stresovat se každou maličkostí. Vždyť to je jedno. Život půjde dál. Planeta se bude točit s námi nebo bez nás ještě miliony let.

Vlastně ani nezáleží na tomhle textu tak proč to píšu…

Nechci tímto říct, že mi je život lhostejný. Je fajn. Tohle je jen něco k zamyšlení. Jediné, co chci říct je to, abychom nebrali všechno tak moc vážně.

Toto dílo bylo prodáno.

uzemnovac

Uzemňovač

“Jeho posláním je učinit přítrž často až toxického přemýšlení, které působí více škody než užitku. Má za úkol pomoci lidem přesunout svojí pozornost do těla, do srdce, do přítomného okamžiku, do země.
 
Uzemnit se znamená uvolnit se.
Ukotvit se v přítomnosti.
V tom, co je skutečné.
A pocítit podporu svého bytí.
Pocítit, že všechno je tak, jak má být.
 
Toto v myšlenkách nenajdeš. To si můžeš věnovat tím, že je přestaneš poslouchat. Protože až teprve tehdy můžeš začít vnímat i něco jiného. Něco, co ti neustále našeptává a vede tě správným směrem. Něco, co je tvou podstatou.”
 

Toto dílo je dostupné. Více informací zde.

serenity

Serenity

Všechno se stane jasnějším, když na okamžik zpomalíš a dostaneš se ven z toho neustálého chaosu. Když se tomu poddáš, necháš své myšlenky být jaké jsou a medituješ. Nebo když něco děláš a jsi do toho tak hluboce ponořen, že ztrácíš přehled o čase. Tehdy není třeba něco jiného udělat. Není kde jinde být. To je vše, a to stačí. Na ničem jiném už nezáleží.

B U Ď

K L I D N Ý

A

S O U S T Ř E Ď   S E

Toto dílo bylo prodáno.

surrender

Surrender

Mám chuť na chvilku zpomalit a táhne mě to někam ven z bytu. Poslední dobou se nechávám unášet a naslouchám své intuici, která mě tentokrát dovedla až na mé oblíbené místo v nedalekém lese. Beru s sebou sešit, do kterého si budu psát myšlenky a reflektovat.

Dorazil jsem do lesa a vyšel směrem za dobrodružstvím. Věděl jsem kam jít, aniž bych věděl, kam jdu. Našel jsem si pěkné místečko pod stromem, usadil se a opřel se o něj. Je tu krásné ticho a klid. Jen příroda, větřík a já.

Napadá mě, že bych si mohl prostě lehnout na zem. Neposlouchám myšlenky, které mi říkají, že budu špinavý a že tam určitě něco leze. Lehl jsem si a odevzdal jsem se. Odevzdal jsem se všem malicherným myšlenkám. Odevzdal jsem se planetě a celému vesmíru. Všechen svůj odpor jsem na chvíli odložil bokem a přestal řešit. Všechno.

S přimhouřenýma očima vidím nebe, jak září skrze stromy. Je to celé takové zamlžené, rozostřené. Ale zároveň krásné a úplné. V tu chvíli mi inspirace pošeptala do ucha, abych si tento okamžik nějakým způsobem vyfotil, protože by z toho mohl vzniknout velice zajímavý obraz. A pak jsem ještě chvilku ležel a užíval si svůj čas bez času.

 

Toto dílo je dostupné. Více informací zde.

remember the truth port

Remember the Truth

Jak jsem mohl zase zapomenout?

Že celý vesmír stojí při mně.

Zázraky se dějí.

A já mám co nabídnout!

Opět jsem byl přesvědčen, že jsem na všechno sám. A že když nic neudělám, nic nedostanu. Možná, že kdybych si to uvědomil o něco dřív, nemusel bych skončit v nemocnici a bez příjmů. Poslední měsíc byl pro mě dost náročný.  Prostě toho bylo příliš.  V tom všem chaosu a každodenních povinnostech jsem ztratil nadhled, sílu a nakonec i sám sebe.

A nejspíš proto, že už jsem nemohl dál, se moje podvědomí rozhodlo, že bude nejlepší, když mě zabolí břicho, abych mohl zajít do nemocnice na operaci. Vlastně jsem nebyl moc vědomý celkem dlouhou dobu a můj spánek pokračoval i několik dalších beznadějných dní na lůžku, které bylo tak nepohodlné, že jsem raději snil o spaní na podlaze. Na to jsem si ale netroufl, abych nevyděsil sestřičky.

Když jsem se vrátil domů, konečně jsem se rozhodl si objasnit, co se to se mnou vlastně stalo. Vzal jsem si deník a začal psát. A došlo mi to. Došlo mi, že pět opět upadl v zapomnění.

Jako bych zkameněl ve svých starých vzorcích a zapomněl na svoji pravou podstatu.

Zapomněl jsem, že jsem něco víc, než jen tělo v tomto materiálním světě. Zapomněl jsem, že existují i možnosti, které nejsem schopný vidět. Bylo to uvědomění, které mi vnuklo vizi nového obrazu. Ten je tu teď pro tebe, aby i tobě připomínal, že jsi něco víc, než pár opakujicích se myšlenek.

Toto dílo je dostupné. Více informací zde.

divinity

Touch of Divinity

 

“Pokud se rozhodneš jít si za tím, co opravdu chceš, cesta se ti ukáže. Jsi tu proto, abys plnil své poslání a svénejhlubší tužby, cožje v podstatě jedno a to samé. Kterou cestou se vydáš je na tobě. Ať se rozhodneš jakkoliv, budeš podpořen.”

 

Toto dílo je dostupné. Více informací zde.

inner

Inner Strenght

Přestože to možná nevypadá, poslední dobou si procházím velice náročným obdobím, které je plné obrovských a zásadních změn v mém životě. Ze dne na den se vše mění a stává se opakem. Všechno, co jsem považoval za jisté, už jisté není a všechno, co jsem si myslel, že vím, nejspíš nevím. Všechno to ve mně vzbuzuje strach z nejisté budoucnosti. Z toho, že nevím, co se mnou bude zítra. Nevím, jak zaplatím všechny účty nebo zdali nevidím svoji milovanou osobu naposled. Občas ani nevím, zdali to, co dělám, má nějaký smysl.

Potřebuji se zase najít. Potřebuji najít tu svoji sílu, vedení, lásku k sobě samému a hodnotu. Přijde mi, že už vůbec nevnímám tu cestu, po které jdu. Kráčím na autopilota s hlavou plnou myšlenek, které mě oslepují a místo reality mi ukazují svět plný iluzí, lží a pochybností, které ve mně pak vzbuzují staré rány.

Je to velice složité a hodně to bolí. Přesto ale vidím, že to tak má být. Život nám nepřinese něco, co bychom nebyli schopní zvládnout. Všechno nás to dělá silnějšími a lepšími. Nevybral jsem si jednoduchý život a ani přes všechnu tu bolest bych to nakonec nechtěl jinak. Učí mě to žít den za dnem a neomylně důvěřovat, že je o mě postaráno. Každý jeden okamžik mám možnost volby. Můžu si vybrat, zdali zůstanu dál v hlavě nebo se rozhodnu ty myšlenky neposlouchat a být šťastný. Ve chvílích, kdy nedám na svoje ego, začínám ten svět vidět barevněji, včetně všech nových příležitostí, kterých můžu využít.

Všechnu tu sílu, kterou potřebuji k překonání tohoto nelehkého období, mám neustále v sobě. Vlastně díky tomu všemu, co se mi děje, tu sílu můžu najít. Uvědomit si, že ji vůbec mám. Tyto těžké časy mi dovolují spatřit šelmu, která uvnitř mě dřímá. Probouzím ji a žádám o to, aby vstoupila do mého života a stala se mojí součástí. Teď, když už ji mám neustále po boku, mě nic nezastaví.

Když ve svém životě děláme velké změny abychom dosáhli toho, o čem sníme, naše ego šílí. Snaží se udělat cokoli, co je v jeho silách, aby nám v té změně zabránilo. Čím větší změna, tím těžší to může být. Předem jsem to všechno věděl, a přesto to opravdu nebylo jednoduché. Musíme tyto šílené okamžiky vydržet, abychom získali sílu a zanechali staré obavy, negativní myšlenky a vzorce za sebou v minulosti.

Toto dílo je dostupné. Více informací zde.

wizard

Wizard

Cítím se, jako bych byl čarodějem, který znovu objevuje a rozvíjí své dávno zapomenuté schopnosti. Cítím podporu a ochranu od bytostí z vyšších sfér. Skrze intuici slyším a komunikuji se svým vyšším já a s vesmírem. Mají pro mě odpověď na každou otázku. Napovídají mi, jaký krok udělat příště. Už se přestávám bát a mám důvěru v to, že všechno je tak, jak to má být. Měním se každý den a nedokážu si ani představit, jaký bude můj život a čeho budu schopný za pár let. Už si přetvářím svůj život a dělám si ho přesně takový, jaký chci. Učím se cestovat do jiných dimenzí a přizpůsobuji svoji realitu k obrazu svému. Našel jsem v sobě další skrytý potenciál a sílu, o které se mi ani nesnilo.

Teď se bude hrát podle mých pravidel. Už nikdy nebudu žít podle ostatních. Už se nemusím na nikoho vázat. Můj život mi už nikdy nikdo nevezme. Půjdu si vlastní cestou, která může být mnohem složitější než cesta průměrného člověka, protože nemůžu žít průměrný život. Raději bych nežil žádný než život nenaplněný.

Toto dílo je dostupné. Více informací zde.

leap

Leap of Faith

Čím víc medituji a hojím staré psychické rány, tím víc vidím, že nejdu životem úplně tou správnou cestou. Ten hlásek, který mi vždycky říkal, co je pro mě nejlepší, je čím dál hlasitější a já přestávám být schopen žít ve starých kolejích. Přestávám být schopen nadále žít v idejích společnosti ignorováním sebe sama a smyslu mého života. Přichází čas k tomu, abych udělal to doposud nejtěžší rozhodnutí v mém životě. Je to obrovský risk, je to skok do neznáma a je to proti všemu, co ostatní říkají. Může mě to poranit, může mě to zabít.

Je to ale také skok důvěry. Sice nevím, co mě čeká na druhé straně, ale věřím v lepší budoucnost.

Věřím v to, že to nějak všechno zvládnu a přežiju.

Věřím, že přežiju a bude mi mnohem lépe.

Věřím, že to je mým posláním.

Toto dílo je dostupné. Více informací zde.

Série Abundance

Tento obraz jsem maloval krátce po meditaci, kdy jsem byl naplněn pocitem hojnosti, pocitem, že mám dost peněz a věcí, prostě všeho, co potřebuji. Je o přijetí momentální životní situace a je také o víře v to, že vše, po čem toužím, ke mně dříve nebo později přijde. Chtěl jsem tento pocit vyjádřit na plátno, chtěl jsem ho zachytit, aby mi tu zůstal déle.

Když jsem ho maloval, byl jsem při tom ve stavu napojení na své vyšší já, naprosto klidný a vyrovnaný. Šlo to lehce a samo, jako by byl každý tah předem naplánován.

Abundance je obraz velice jemný a je jiný, než většina mých děl. Necítil jsem ale potřebu tam ještě něco dodělávat. Nic víc není třeba, protože všeho je dostatek. Stále vyzařuje klidnou a pozitivní energii hojnosti do prostoru, a proto se může hodit každému, kdo něco takového v životě potřebuje.

Obraz Abundance 2 je stále dostupný. Více informací zde.

everything

Everything Has a Purpose

Myšlenka tohoto díla se zrodila, když jsem meditoval. Dospěl jsem k tomu, že se všechno děje z nějakého důvodu. Nechci tu moc mluvit o osudu, protože vím, že existuje spousta věcí, kterým ještě nerozumím. Ale zdá se mi, že to tak je. Přijde mi, že vše špatné, co se mi kdy přihodilo, mi ukázalo, jak to v budoucnu udělat lépe. Ukázalo mi to, co chci a co ne. Dělá mě to lepším k tomu, abych uspěl v něčem, o čem si myslím, že je smysl mého života.

 

Všechno, co jsi prožil,
všechno dobré nebo špatné,
všechno, co se ti kdy přihodilo,
každá jedna zkušenost,
tě přivedla k tomuto okamžiku.

Udělalo tě to dost silným,
udělalo tě to dost dobrým na to,
abys uspěl.

Všechno má svůj smysl,
musíš ho jen najít.
nakonec to všechno dává smysl,
vždycky to dává smysl.

Toto dílo bylo prodáno.

unlimited

Unlimited Potential

Cítím v sobě nekonečný potenciál, jen musím najít způsob, jak ho odemknout. Pořád mám v hlavě nějaká omezující přesvědčení, která potřebují vymazat, negativní myšlenky, které musím zapomenout, staré rány, které potřebují zahojit. Pořád je moc toho, co je potřeba udělat, moc toho, co se potřeba naučit, moc toho, co je potřeba vytvořit, než přijde konec mých dnů.

2022 Update:

Cítím v sobě nekonečný potenciál, který přestává být pouze snem. Roztéká se a jako kapky deště se snáší dolů do mého života na fyzické úrovni. Vzdávám se svých limitujících přesvědčení, nevěřím negativním myšlenkám, hojím své rány. Všechno je hotovo.

Toto dílo je dostupné. Více informací zde.

different

Different

Myšlenka tohoto díla pochází z něčeho, co se mi přihodilo, když jsem meditoval. Naplnil jsem své tělo jinou energií (možná energií svého vyššího já) a viděl jsem svůj život, jako bych byl někdo úplně jiný. Na chvilku jsem se cítil velmi mocný a jako někdo, kdo dokáže cokoliv změnit. Nebyl to jen sen. Bylo to, jako by se má mysl zaplnila jiným vědomím. Nebyl jsem tam já, moje ego.

Na první pohled se toto dílo může zdát jen jako boj dobrého se zlým nebo světlá a temná stránka člověka. Ale to nebyl úplně záměr. Chtěl jsem zachytit to, jaký rozdíl udělá se životem jiná energie, jiné myšlenky, jiné pocity a jiné vzpomínky. Něco jako pohled na svůj život v jiném paralelním vesmíru.

Možná se mi někdy podaří tuto moc měnit energie využít k důležitým věcem.

To, jaká energie je ve Vašem těle znamená hodně.

Mění to celý život.

Mění to všechno.

Toto dílo je dostupné. Více informací zde.

addiction

Termination of My Anguish Addiction

Přijímám bolest,
ale dál nehodlám být jejím zajatcem.
Nemá, co víc mi dát,
než zvláštní pocit bezpečí.

Proto končím s pocity bezmoci.

Po uvědomění
závislosti na svém trápení
jsem učinil rozhodnutí
pro její ukončení
a zvolil si stav tvoření
zdraví a prosperity
jako své nové priority.

Toto dílo je dostupné. Více informací zde.

wheredowego

Where Do We Go from Here?

“Co budeme dělat? Myslím, že je čas. Je čas se rozhodnout, zda zde chceme žít nebo ne. Nebo jestli chceme vůbec žít. Je čas, abychom se začali starat se o naši malou planetu a přestali jí ubližovat. A vím, že nejsem sám, kdo si tohle myslí.

Tento obraz je připomínkou toho, co by se mohlo stát v blízké budoucnosti, pokud nic neuděláme. Může to být konec všeho. A nikdo si to nechce uvědomit. Všichni se chováme, jako bychom byli slepí a nevidíme, co se děje. Tak se alespoň se podívejme na toto dílo. Když se podíváme blíž, stane se trochu děsivým. Když si představíme, že polovina planety je pryč a ten astronaut by mohl být poslední žijící člověk. Poslední žijící člověk v celém vesmíru. Poslední člověk, který nakonec také zemře.

A co pak budeme dělat?

Nic.

Toto dílo je dostupné. Více informací zde.

Vlčí Máky

Dostal jsem příležitost namalovat obraz pro nadační fond REGI Base, který vytvořil dobročinný umělecký projekt na podporu postižených válečných veteránů a současných hrdinů. Jednalo se o výstavu s názvem Vlčí máky v obrazech 2020, která obsahovala 27 obrazů vytvořených 25ti výtvarníky současnosti. Všechny obrazy byly vydraženy a výtěžek šel na dobrou věc.

Toto je úryvek o projektu: 

“Vlčí mák je symbolem válečných veteránů a tento symbol má svůj původ v básni s názvem “Na Flanderských polích” z roku 1915, jejímž autorem je kanadský chirurg John McCrae, který během 1. světové války sloužil na západní frontě nedaleko belgického města Ypres a touto básní vyjádřil svůj žal nad zabitými spolubojovníky. 

Nadační fond REGI Base I. si tímto dnem připomíná i naše české válečné, policejní, nebo hasičské veterány, kteří každodenně nasazovali svůj život za druhé. Cílem REGI Base je zajistit možnost nákupu vlčího máku v průběhu celého roku, aby mohlo být kontinuálně zajištěno financování pomocí těm, kteří za nás sloužili, tak jak to vyžaduje jejich zdravotní stav, nebo mimořádně události v rodině.” 

Všechna díla z této série byla prodána.

Série Daisy

Kdysi jsem vyfotil kytičku. Avšak dodnes se mi ta fotka tolik líbí, že jsem se rozhodl ji zvěčnit na plátno. Není to taková abstrakce jako ostatní obrazy, ale alespoň jsem si dokázal, že umím i něco jiného. Tato fotka a nyní i obraz mají pro mě jakousi hodnotu, kterou nevím, jak popsat slovy.

Všechna díla z této série byla prodána.