Vlčí máky

Technika

Olejomalba na plátně

Rozměr

100×100 cm

Rok

2020

Cena

Nejsou k dispozici

O díle

Dostal jsem příležitost namalovat obraz pro nadační fond REGI Base, který vytvořil dobročinný umělecký projekt na podporu postižených válečných veteránů a současných hrdinů. Byla to akce k Mezinárodnímu dni válečných veteránů 11.11.2020. Jednalo se o výstavu s názvem “Vlčí máky v obrazech 2020.”

Toto je úryvek o projektu z katalogu tohoto projektu: 

“Vlčí mák je symbolem válečných veteránů a tento symbol má svůj původ v básni s názvem “Na Flanderských polích” z roku 1915, jejímž autorem je kanadský chirurg John McCrae, který během 1. světové války sloužil na západní frontě nedaleko belgického města Ypres a touto básní vyjádřil svůj žal nad zabitými spolubojovníky. 

Nadační fond REGI Base I. si tímto dnem připomíná i naše české válečné, policejní, nebo hasičské veterány, kteří každodenně nasazovali svůj život za druhé. Cílem REGI Base je zajistit možnost nákupu vlčího máku v průběhu celého roku, aby mohlo být kontinuálně zajištěno financování pomocí těm, kteří za nás sloužili, tak jak to vyžaduje jejich zdravotní stav, nebo mimořádně události v rodině.” 

Výstava “Vlčí máky v obrazech 2020” obsahuje 27 obrazů vytvořených 25ti výtvarníky současnosti. Tato díla byla darována nadačnímu fondu REGI Base a budou dražena v pražské aukční síni Weinberg on-line od 11.11. do 17.12.2020