Money 2k

Money

Peníze tu pro tebe mají láskyplný vzkaz:

“Jsem tu pro tebe, vždycky.

Nic od tebe nepotřebuji. Vše, co chci, je, abys byl šťastný. To je to, co chci.

Abys mohl růst a plnit si své sny.”

Olej na plátně 60×40 cm

2022

22.000,- Kč (doprava zdarma)

O díle

Co jsou peníze? Jak se cítíš ohledně peněz? Jaký k nim máš vztah? Mluvil jsi s nimi někdy? Nechtějí ti něco říct?

Když jsem byl mladší, moc jsem o těchto věcech nepřemýšlel. Pak jsem se v knihách dozvěděl, že by možná bylo dobré podívat se na svůj vztah k energii peněz tím, že jim napíšu dopis. Během let jsem jich pár napsal a pokaždé jsem cítil nějaký posun. Také mi to ukázalo, jak nevyzpytatelné je mé chování vůči nim.

Pak jsem jedné noci viděl příběh na Instagramu od Domè Moon (@dome_moon_art), která sdílela o tom, jak jí pomohlo, když si představila energii peněz jako člověka, se kterým má blízký vztah. Díky tomu ještě jasněji viděla dynamiku jejího vztahu k nim a bylo to něco, co jí nejvíce pomohlo.

Na tuto myšlenku jsem si vzpomněl ve chvíli, když jsem byl v půlce psaní dalšího dopisu. Napsal jsem své přání mluvit s penězi napřímo, dostal nápad odložit dopis a pak si šel na chvíli lehnout. Chtěl jsem se s nimi pokusit spojit. To, co se stalo pak, bylo ohromující.

Peníze přišly. Objevily se přede mnou v ženském těle a řekly něco, co jsem opravdu nečekal.

Představoval jsem si, že bude zahořklá nebo naštvaná po všech těch letech, kdy jsem peníze nenáviděl, cítil k nim nejrůznější negativní emoce a zároveň jsem se cítil, jako bych je neustále potřeboval ve svém životě a nechtěl je nechat odejít. Existuje také velmi populární názor, že peníze jsou zlé, špinavé a spousta dalších.

A přesto byla tam. Úplně jiná. A s veškerou láskou mi řekla:

 

“Jsem tu pro tebe, vždycky.
Nic od tebe nepotřebuji. Vše, co chci, je, abys byl šťastný. To je to, co chci.
Abys mohl růst a plnit si své sny.”
 

Opravdu jsem to nečekal. Pokud peníze samy o sobě chtějí, abych měl více peněz, co jiného by mě mohlo brzdit než můj vlastní pocit toho, že si je nezasloužím?

Pamatuju si tento okamžik velmi jasně, jako by to bylo včera. Poté, co jsem s nimi mluvil napřímo, opravdu mě to donutilo přehodnotit celý svůj život a všechna přesvědčení, která jsem měl ohledně peněz.

NENÍ TO TAK, JAK LIDÉ ŘÍKAJÍ.

Kolik lidí, kteří říkají, že peníze jsou špatné, s nimi ve skutečnosti mluvilo?

Money side