Skip to content

Umělecké prohlášení

Má tvorba má často filozofický a spirituální podtext. Ve svých dílech předávám důležitá poselství a uvědomění, která jsem objevil na své vlastní cestě životem. Strávil jsem roky prací na sobě a odtud tato uvědomění pocházejí. Svojí tvorbou a svým příběhem chci inspirovat ostatní k tomu, aby si mohli jít za svým snem. Chci, abychom spolu mohli růst a vybudovat lepší svět. Tvořím jedinečná díla a chci, aby jako malá slunce vyzařovala obrovské množství pozitivní energie do časoprostoru svých majitelů, hojila tím jejich psychické rány a pomohla překonat jejich mentální bloky a překážky.

Dnes maluji pro lidi a pro svět, avšak začínal jsem malovat pro sebe. Byl to tehdy jediný způsob, jakým jsem byl schopen se vyjádřit. Maloval jsem věci, o kterých jsem dříve nedokázal mluvit ze strachu, co si o mě budou myslet ostatní. V průběhu času jsem ke svým obrazům psal stále více informací a začalo mi docházet, že třeba lidem mám co říct. Teď už malba není jediným způsobem mého vyjádření, a proto už nemaluji jen pro sebe, ale spíše pro ostatní.

Tvořím různě na spektru mezi abstrakcí a realismem, často ale dávám přednost prvkům abstrakce, které v dílech vyjadřují moji osobitost. Spojení abstrakce a reality pro mě znamená spojení duše a mysli. Jeden typ tvorby, který jsem si oblíbil, je malování v meditativním stavu s jasným záměrem pro každé dílo. V tomto případě už ale nelze říct, že bych maloval já, spíše mé vyšší já nebo intuice. Tímto způsobem vznikají velice zajímavé obrazy, které by moje ego nikdy nevymyslelo.

Tvořím výhradně olejem, protože si rád hraju hodiny s jednou vrstvou barvy na plátně. Často používám techniku alla prima, což ve své podstatě znamená malovat celý obraz spontánně a dynamicky do mokrého na jeden zátah. To se mi nikdy akrylem nedařilo, přestože jsem se o to v minulosti pokoušel. Proto jsem hned napoprvé zjistil, že olej je přesně to pravé pro můj styl tvorby.

Tvorba pro mě znamená život. Jsou to momenty, při kterých ožívám a zároveň dávám život novým věcem, které jako střípky zrcadlí moji skutečnou podstatu.