Uzemňovač Přesuň svoji pozornost do klidu přítomnosti

Uzemňovač wall15

Uzemňovač Přesuň svoji pozornost do klidu přítomnosti

Uzemňovač wall3

Proč tolik přemýšlíme?

Naučili jsme se používat hlavu místo srdce. 
 
Nebo spíš ona používat nás.
 
Očividně nad tím nemáme kontrolu. Ztotožňujeme se a bereme osobně každou myšlenku, která nám prolítne hlavou. Zapomínáme, že to je jen hlásek, který opakuje věci, které jsme slyšeli v minulosti. 
 
A hlavně zapomínáme, že to nejsme my.
 
Obzvlášť, když máme některé myšlenky spojené s bolestí. V těch chvílích může být skoro nemožné z toho vystoupit. Místo toho, abychom zůstali v klidu a v tom, co se teď ve skutečnosti odehrává okolo nás, žijeme v myšlenkách. V našem iluzorním světě, kde dokola řešíme minulost nebo budoucnost. Trápíme se věcmi, které ve skutečnosti nejsou. 
 

VE SKUTEČNOSTI NEJSOU. 

 
Je to pouze naše interpretace reality, která nás trápí.
 
Když se opravdu podíváme okolo sebe, uvědomíme si, že se nic neděje.
 
Proč tomu tak je?
 
Největší příčinou našeho přílišného přemýšlení je strach. 
 
Ze strachu o přežití našeho vymyšleného já se soustředíme na největší hrozby a připravujeme se na ty nejhorší možné scénáře.
 
Nejenže vydáváme tolik energie a pozornosti událostem, které by se nikdy ani nestaly, my ještě navíc využíváme svojí představivost k tomu, abychom si takové situace tvořili v našem životě.
 
Já sám nejsem žádný guru a i přes spoustu snahy a práce na zvědomování svého vnitřního světa, stále padám do stejných pastí. Občas se to prostě zdá být silnější než já.
 
Proto jsem namaloval tento obraz. 
 
Jeho posláním je učinit přítrž často až toxického přemýšlení, které působí více škody než užitku. Má za úkol pomoci lidem přesunout svojí pozornost do těla, do srdce, do přítomného okamžiku, do země.
 
Uzemnit se znamená uvolnit se.
 
Ukotvit se v přítomnosti.
 
V tom, co je skutečné.
 
A pocítit podporu svého bytí.
 
Pocítit, že všechno je tak, jak má být.
 
Toto v myšlenkách nenajdeš. To si můžeš věnovat tím, že je přestaneš poslouchat. Protože až teprve tehdy můžeš začít vnímat i něco jiného. Něco, co ti neustále našeptává a vede tě správným směrem. Něco, co je tvou podstatou.

Parametry

Uzemňovač side

Technika

Olej na plátně

Rozměr

100×70 cm

Rok

2023

Cena

21000,- Kč (doprava zdarma)

Věnuj si klid

Pokud cítíš, že je teď ta správná chvíle se nechat podpořit v budování svého klidu a pocitu sounáležitosti, můžeš si věnovat přímo tento nebo i některý z dalších mých obrazů.