Authenticity

Technika

Olejomalba na plátně

Rozměr

55×55 cm

Rok

2019

Cena

Prodáno

Pokud máte zájem o tento obraz, napište mi prosím dotaz

Poslední dobou jsem často přemýšlel o tom, kdo vlastně jsem a došel jsem k závěru, že už nechci nosit masku. Už nechci být někým, kým nejsem. Tak jsem ji sundal a na chvíli se mi zdálo, jako bych se zbláznil. Ale zároveň jsem z toho měl dobrý pocit. Vím, že teď občas vypadám jako blázen, ale dělá mě to šťastným, a to je důležitější.

A toto dílo je o této zkušenosti. O tom skvělém pocitu, kdy se člověk poprvé po velice dlouhé době stane na chvíli naprosto autentickým a neřeší, co si o něm ostatní myslí. Toto dílo vyobrazuje, jak rostu jako člověk. Je namalován v několika vrstvách. První, ta temnější napravo reprezentuje ty těžší časy v mém životě, zatímco druhá světlejší levá strana označuje čas, kdy jsem se snažil s tím vyrovnat a stát se lepším člověkem. Vír, který to láme, označuje chvíle, kdy jsem naprosto autentický a ta modrá je něco, co možná o sobě ještě ani nevím.

Toto dílo jsem udělal proto, aby mi připomínalo, kdo vlastně jsem a jaké to je. A vím, že v budoucnu může pomoci i někomu jinému, aby si to připomněl.

Více se dozvíte ve videu. Klepnutím zapnete české titulky.