Flower of the Sun

Reprodukce

Technika

Obraz je vytištěn na matný fotopapír HP o gramáži 270 g/m2 na špičkovém 12-ti inkoustovém plotru Hewlett-Packard. Bez rámu.

Rozměr

70×50 cm

Počet dostupných kusů

Připravuji

Cena

1000,-

Pokud máte zájem o tuto reprodukci, napište mi prosím dotaz.

O díle

Tento obraz jsem namaloval podle fotky, kterou jsem našel na internetu. Tato fotka mě natolik uchvátila, že jsem se rozhodl, že si jí musím namalovat. Vždy mě tak trochu fascinovala krása přírody v květinách a tady tato slunečnice přímo září i přesto, že se blíží noc. Také se mi líbí tzv. hloubka ostrosti, což se vztahuje k tomu, jak moc je co zaostřené. V tomto případě je pozadí velice rozostřeno, až tak, že hvězdy na noční obloze vypadají jako zářivé puntíky. Jediná ostrá věc v popředí je právě ta slunečnice. Při malbě tohoto obrazu jsem využil všeho, co jsem se za svůj život naučil. Je to obraz na hraně mých momentálních dovedností a takto rozmazané pozadí jsem maloval víceméně poprvé. Dokonce jsem si na to koupil štětce na make-up, které mi s tím pomohly. Malba slunečnice samotné byla o něco jednodušší. Ale trvala mi déle. Připomnělo mi to obrazy Daisy a Daisy 2, které jsem maloval rok a dva dříve. Tento obraz je dost realistický, avšak jsem do něho stejně vložil něco navíc, něco ze sebe.

Flower of the Sun ve mně navozuje pocit pokoje a připomíná mi klidné a teplé letní večery při posledních paprscích slunce. Sedím někde v přírodě a cítím ten svěží vánek okolních lesů. Před sebou vidím nádhernou květinu slunce, která, stejně jako to Slunce, vyzařuje krásnou a příjemnou energii do mého srdce.

Není to jen kopie fotky, ten obraz je magický. Přál bych si, aby ho mohl každý vidět naživo a nasávat jeho energii.