Freedom 6

Reprodukce

Technika

Obraz je vytištěn na matný fotopapír HP o gramáži 270 g/m2 na špičkovém 12-ti inkoustovém plotru Hewlett-Packard. Bez rámu.

Rozměr

70×50 cm

Počet dostupných kusů

Připravujeme

Cena

1000,-

Pokud máte zájem o tuto reprodukci, napište mi prosím dotaz.

O díle

Na výstavě Art in Prague 2020 v Praze byl vystaven obraz s názvem Freedom, který už ale měl svého majitele. Několik dní po vernisáži jsem dostal dotaz, zda by bylo možná namalovat nový jako dárek, který by jím byl inspirován. Když jsem maloval Freedom 2, dostal jsem nápad, že bych mohl pro velký úspěch namalovat celou sérii obrazů s tímto tématem. Toto je již šesté dílo z této série a obrazů s názvem Freedom.

Původní dílo Freedom bylo pouze vizí nádherné budoucnosti, ve které už bych se nemusel honit celý život jen za penězi. Vzniklo z pocitu, že lidé jsou jako otroci, kteří musí tvrdě studovat, aby získali práci. Získali práci, aby mohli žít. A pak jen pracovali, dokud v podstatě nezemřou. Když mi v mládí došlo, že takhle bude vypadat celý můj život, zhroutil jsem se z toho. Takový život nechci žít. Takový život nebudu žít. Přesto jsem se však tento pocit snažil dlouhá léta vytěsnit a dělal jsem to, co normální lidé dělají. Pak se mi ale ten pocit začal v šerých dnech a temných nocích vracet zpátky ve formě depresí. V hloubi duše jsem věděl, že kvůli takovému životu jsem se nenarodil, ale stále jsem si to zapíral. Říka jsem si, že jinak to nejde a všichni to tak taky dělají. Mezitím jsem si maloval své pocity na plátno, často pod vlivem alkoholu, který mi pomáhal toto všechno držet pohromadě. Takto vzniklo i dílo Freedom, které bylo vizí toho, jak bych chtěl žít. Myslel jsem si, že peníze jsou zlo, pro které musíme pracovat a představoval jsem si život bez nich. Pak jsem se ale začal dozvídat, že to takto vůbec být nemusí. Začal jsem se dozvídat, jak funguje mysl, podvědomí a programy, kterými nás v mládí naprogramovali dospělí. Začal jsem se dozvídat, že lze onu mysl přeprogramovat a tím naruby obrátit celý svůj život.

Teď už začínám žít život takový, jaký chci, takový, jaký je vyobrazen na původním díle, jen díky tomu, že jsem se dokázal změnit. Teď už se mi daří, peníze se mi přestaly vyhýbat a začíná opravdová svoboda. Teď už tyto obrazy nejsou pouze vizí, už vyobrazují skutečnost. Už se můžu rozlétnout a dělat to, co je smyslem mého života.