Inner Strenght

Technika

Olejomalba na plátně

Rozměr

120×80 cm

Rok

2021

Cena

80.000,-

O díle

Přestože to možná nevypadá, poslední dobou si procházím velice náročným obdobím, které je plné obrovských a zásadních změn v mém životě. Ze dne na den se vše mění a stává se opakem. Všechno, co jsem považoval za jisté, už jisté není a všechno, co jsem si myslel, že vím, nejspíš nevím. Všechno to ve mně vzbuzuje strach z nejisté budoucnosti. Z toho, že nevím, co se mnou bude zítra. Nevím, jak zaplatím všechny účty nebo zdali nevidím svoji milovanou osobu naposled. Občas ani nevím, zdali to, co dělám, má nějaký smysl.

Potřebuji se zase najít. Potřebuji najít tu svoji sílu, vedení, lásku k sobě samému a hodnotu. Přijde mi, že už vůbec nevnímám tu cestu, po které jdu. Kráčím na autopilota s hlavou plnou myšlenek, které mě oslepují a místo reality mi ukazují svět plný iluzí, lží a pochybností, které ve mně pak vzbuzují staré rány.

Je to velice složité a hodně to bolí. Přesto ale vidím, že to tak má být. Život nám nepřinese něco, co bychom nebyli schopní zvládnout. Všechno nás to dělá silnějšími a lepšími. Nevybral jsem si jednoduchý život a ani přes všechnu tu bolest bych to nakonec nechtěl jinak. Učí mě to žít den za dnem a neomylně důvěřovat, že je o mě postaráno. Každý jeden okamžik mám možnost volby. Můžu si vybrat, zdali zůstanu dál v hlavě nebo se rozhodnu ty myšlenky neposlouchat a být šťastný. Ve chvílích, kdy nedám na svoje ego, začínám ten svět vidět barevněji, včetně všech nových příležitostí, kterých můžu využít.

Všechnu tu sílu, kterou potřebuji k překonání tohoto nelehkého období, mám neustále v sobě. Vlastně díky tomu všemu, co se mi děje, tu sílu můžu najít. Uvědomit si, že ji vůbec mám. Tyto těžké časy mi dovolují spatřit šelmu, která uvnitř mě dřímá. Probouzím ji a žádám o to, aby vstoupila do mého života a stala se mojí součástí. Teď, když už ji mám neustále po boku, mě nic nezastaví.

Když ve svém životě děláme velké změny abychom dosáhli toho, o čem sníme, naše ego šílí. Snaží se udělat cokoli, co je v jeho silách, aby nám v té změně zabránilo. Čím větší změna, tím těžší to může být. Předem jsem to všechno věděl, a přesto to opravdu nebylo jednoduché. Musíme tyto šílené okamžiky vydržet, abychom získali sílu a zanechali staré obavy, negativní myšlenky a vzorce za sebou v minulosti.