Vlčí máky 1

Reprodukce

Technika

Obraz je vytištěn na matný fotopapír HP o gramáži 270 g/m2 na špičkovém 12-ti inkoustovém plotru Hewlett-Packard. Bez rámu.

Rozměr

70×50 cm

Počet dostupných kusů

2

Cena

1000,- (doprava zdarma)

Pokud máte zájem o tuto reprodukci, napište mi prosím dotaz.

O díle

Dostal jsem příležitost namalovat obraz pro nadační fond REGI Base, který vytvořil dobročinný umělecký projekt na podporu postižených válečných veteránů a současných hrdinů. Byla to akce k Mezinárodnímu dni válečných veteránů 11.11.2020. Jednalo se o výstavu s názvem “Vlčí máky v obrazech 2020.”

Toto je úryvek o projektu z katalogu tohoto projektu: 

“Vlčí mák je symbolem válečných veteránů a tento symbol na svůj původ v básni “Na Flanderských polích” z roku 1915, jejíž autorem je kanadský chirurg John Mc Crea, který během 1. světové války sloužil na západní frontě nedaleko belgického města Ypres a touto námi vyjádřil svůj žal nad zabitými spolubojovníky. 

Nadační fond REGI Base I. do tomto dnem připomíná i naše české válečné, policejní, nebo hasičské veterány, kterého každodenně nasazovali svůj život za druhé. Cílem REGI Base je zajistit možnost nákupu vlčího máku v průběhu celého roku, aby mohlo být kontinuálně zajištění financování pomocí těm, kteří za nás sloužili, tak jak to vyžaduje jejich zdravotní stav, nebo mimořádně události v rodině.” 

Výstava “Vlčí máky v obrazech 2020” obsahuje 27 obrazů vytvořených 25ti výtvarníky současnosti. Tato díla byla darována nadačnímu fondu REGI Base a budou dražena v pražské aukční síni Weinberg on-line od 11.11. do 17.12.2020